Piece konwekcyjno-parowe RATIONAL

Urządzenia konwekcyjno-parowe RATIONAL

piece konwekcyjno-parowe

Firma ZIPex jest Certyfikowanym Dealerem firmy Rational
- DEAL PARTNER -
jako jedyna firma w województwie Warmińsko-Mazurskim.


Jesteśmy również Certyfikowanym Partnerem Internetowym firmy RATIONAL.


Pracujemy cały czas ,wspólnie z Rational Polska, nad promowaniem nowoczesnych rozwiązań dla profesjonalnych kuchni i dla ludzi, którzy rozumieją, że sercem nowoczesnej kuchni jest najlepsze urządzenie konwekcyjno – parowe na świecie – Rational SCC 5 Sences:

 - To dla Państwa, wspólnie z naszym partnerem- Rational Polska, odbywamy wizyty w Państwa restauracjach, rozmawiająć i poznając Państwa oczekiwania, pomagając rozwiązać Państwa problemy codziennego dnia w gastronomii.
- To dla Państwa pokazujemy na żywo, z degustacją przygotowywanych potraw, możliwości piecy Rational, które wybitnie smażą, grillują, pieką i gotują - dokładnie tak, jak sobie Państwo tylko wyobrazicie, i to bez podawania temperatury i czasu, w jakim owa potrawa ma być przygotowywana. I na dodatek, pod koniec dnia pracy, same się myją i odkamieniają (w przypadku SCC).
- To dla Państwa, razem z kucharzami firmy Rational, projektujemy lokale gastronomiczne, aby praca w nich była przyjemna i aby przynosiły one odpowiednie zyski.
- To dla Państwa, jako naszych klientów, organizujemy szkolenia po zakupie urządzeń firmy Rational, które prowadzone są pod kątem menu danego lokalu, w Państwa kuchni, przez kucharza Rationala

 

Co to oznacza dla Państwa?

Oznacza to, że jesteśmy partnerem wiarygodnym, stosującym się do restrykcyjnej polityki Rational Polska, stawiającej na szybką i dobrą obsługę klienta, montaż urządzeń zgodny z instrukcją montażu, gwarantującą bezawaryjne użytkowanie urządzeń firmy Rational oraz to, że po sprzedaży urządzenia organizujemy szkolenie personelu i przygotowanie do pracy na kupionym przez Państwa urządzeniu. Obsługujemy Państwa również po sprzedaży produktu dostarczając na czas potrzebną chemię czy też akcesoria do pieca.

 

Co zyskujecie Państwo kupując urządzenia konwekcyjno-parowe firmy RATIONAL?

Zastępujecie Państwo około 30-70% urządzeń na kuchni, ponieważ urządzenia Rational mogą gotować makarony, ziemniaki, kluski, kartacze i inne produkty mączne, jak również urządzenia te smażą m.in. wszelkiego rodzaju ryby bez użycia tłuszczu, schabowe z użyciem około 70% mniej tłuszczu niż w przypadku tradycyjnych patelni czy patelni elektrycznych, i inne produkty mięsne. Proces pieczenia odbywa się szybciej niż przy użyciu jakiegokolwiek innego pieca konwekcyjno-parowego, nie tracąc przy tym na jakości oraz zmniejszając straty masy wkładanego produktu do około 10-15%.


W kwestii technicznej, inwestujecie Państwo pieniądze w urządzenie, którego awaryjność wynosi 3%, co oznacza, że jest małe prawdopodobieństwo przestoju w kuchni, a co za tym idzie nie będziecie Państwo ponosili w związku z przestojami strat. Oczywiście, ważne jest podłączenie pieca zgodnie z zaleceniami firmy Rational i z wytycznymi zawartymi w Instrukcji instalacji, dołączonej do każdego urządzenia. Gdyby jednak pojawiła się jakaś awaria, procedury firmy Rational wyraźnie opisują czas reakcji serwisu na zgłoszenie klienta - jest to maksymalnie 24 godziny od momentu zgłoszenia awarii. Urządzenia firmy Rational objęte są 24 miesięczną gwarancją - od momentu wyprodukowania urządzenia. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, iż każde nowe urządzenie jest produkowane na indywidualne zamówienie klienta, czyli dostajecie Państwo nowy produkt, a nie piec, który na magazynie przeleżał np. pół roku.

 

Przegląd urządzeń konwekcyjno-parowych firmy RATIONAL

Wszystkie urządzenia są dostępne zarówno w wersji elektrycznej jak i gazowej (obie wersje są dla danego typu identyczne pod względem wymiarów, wyposażenia i mocy). Oferowane są także liczne wersje specjalne – okrętowa, więzienna i z wbudowanym odpływem tłuszczu – umożliwiające dostosowanie się do specyficznych warunków, panujących w kuchni. Obok CombiMaster® Plus polecamy nowy SelfCookingCenter® 5S ® (5 sences – 5 zmysłów), w 12 wersjach. Jedynie SelfCookingCenter®, wyposażony w Inteligent LevelControl®, Inteligent CookingControl® Hi Density Control i Efficient Care Control, oferuje potencjał, który podnosi codzienną pracę w kuchni na bezkonkurencyjny poziom. Dzięki temu unika się stosowania dużego zużycia energii, wody i chemii czyszczącej, nie trzeba też wykonywać szeregu czasochłonnych prac..

 

rational 1

 

CMP 61

CMP 61

CMP 62

CMP 62

CMP 101G

CMP 101

CMP 102

CMP 102

CMP 201

CMP 201

CMP 202

CMP 202

 

Wersja SelfCookingCenter® whitefficiency®

SCC 61

SCC WE 61

SCC 62

SCC WE 62

SCC 101

SCC WE 101

SSC 102

SCC WE 102

SSC 201

SCC WE 201

SSC 202

SCC WE 202

Wyjaśnienie symboli urządzeń:

61  - wersja z 6 półkami GN1/1

62  - wersja z 6 półkami GN2/1 (czyli 2x GN1/1)

101- wersja z 10 półkami GN1/1

102- wersja z 10 półkami GN2/1(czyli 2xGN1/1)

201- wersja z 20 półkami GN1/1

202- wersja z 20 półkami GN2/1(czyli 2xGN1/1)

 

 

 

Nowy SelfCookingCenter® 5 Senses:


Czuje.
Wyczuwa aktualne warunki w komorze i konsystencję produktów.


Rozpoznaje.
Rozpoznaje rozmiary, ilość i stan produktów, a następnie oblicza przyrumienienie.


Myśli.
Wyprzedza myśli i ustala optymalny proces gotowania dopiero podczas jego trwania.


Uczy się.
Uczy się na podstawie preferowanych zwyczajów gotowania, aby następnie wykorzystywać je w procesach pracy.


Komunikuje.
Porozumiewa się z Państwem i pokazuje, jakie procesy są aktualnie wykonywane w urządzeniu RATIONAL, aby zrealizować Państwa wytyczne.

 


Posiada szerokie możliwości dostosowania sterowania pod konkretny lokal, czy rodzaj gastronomii, jednakże nawet ze standardowym panelem bardzo łatwo i intuicyjnie się go obsługuje.

 

rational 3 rational 4
Standardowy wygląd Indywidualny wygląd (przykład)

 Nowoczesne urządzenia firmy RATIONAL oferują rozwiązania dla każdego rodzaju gastronomii:

rational 5

rational 6 rational 7

JEŚLI JESTEŚCIE PAŃSTWO CIEKAWI JAK UZYSKAĆ BARDZO DUŻĄ WYDAJNOŚĆ PRZY JEDNOCZESNYM UTRZYMANIU BARDZO DOBREJ JAKOŚCI POTRAW?

rational 8

ZAPRASZAMY NA PREZENTACJĘ LIVE COOKING !!!

 

Urządzenia SCC 5S korzystają z następujących, opatentowanych, systemów:

rational 9 rational 10 rational 11 rational 14

 

 HiDensityControl®:
 
- gwarantuje w każdej chwili maksymalną homogeniczność. Dysponuje silnym wytwarzaniem pary, dynamiczną cyrkulacją powietrza i wytwarzaniem gorąca oraz bardzo skutecznym usuwaniem wilgoci.
 
- dysponuje niezbędnymi rezerwami mocy pozwalającymi doskonale panować nad interakcją mocy, czasu, gorąca oraz wilgotności i przepływu powietrza.
 
- stanowi to podstawę nieustannego osiągania wyników na najwyższym poziomie. Załadunek po załadunku, na całej głębokości – szczególnie przy dużych ilościach
 
Inteligent CookingControl® - Książkowa jakość gotowania.
 
I CookingControl® rozpoznaje za pomocą czujników wielkość produktu i całkowitą wielkość załadunku. Za pomocą do 60 pomiarów kontrolnych na minutę I CookingControl® dba o precyzyjną regulację przebiegu gotowania – w sposób zawsze idealnie dostosowany do potrzeb potrawy.
 
Inteligent LevelControl®
 
W produkcji wstępnej, w obsłudze à la carte czy przy przygotowywaniu bufetu śniadaniowego i obiadowego, kucharz musi być w stanie szybko i elastycznie przyrządzić liczne dania. Na dodatek tak, aby w pośpiechu codziennej pracy nie została utracona jakość, u gościa nie pozostało negatywne wrażenie.
Wykorzystuj poszczególne półki SelfCookingCenter® 5S ® do różnych procesów gotowania – równocześnie! Możesz to robić znacznie skuteczniej, niż za pomocą najróżniejszych sprzętów kuchennych – kotłów, piecyków, patelni uchylnych, patelni, płyt do smażenia i grillowania, które zazwyczaj wymagają stałego utrzymywania temperatury. Procedura jest niezwykle prosta: zamiast jedno po drugim, wkłada się różne potrawy jednocześnie. Można na przykład przyrządzać w jednym załadunku różne produkty smażone: steki, warzywa z grilla, pizzę i smażoną rybę, ale także różne produkty gotowane – na przykład warzywa i rybę – i to bez przenikania się smaków i zapachów. I LevelControl® gwarantuje nieustanną kontrolę nad przebiegiem przyrządzania wszystkich produktów. Każda półka jest nadzorowana osobno. Kiedy dany produkt jest gotowy,
I LevelControl® zgłasza się automatycznie. W zależności od ilości produktu i częstotliwości oraz długości otwierania drzwiczek, I LevelControl® koryguje czas przyrządzania – tak, aby wszystko zostało za każdym razem przyrządzone w punkt. Bez wyjątku i konsekwentnie.


Efficient Care Control® system 


SelfCookingCenter® 5S ® określa w zależności od stopnia zabrudzenia zapotrzebowanie na mycie i pielęgnację i proponuje odpowiednie automatyczne czyszczenie za pomocą dokładnie dawkowanej ilości środków czyszczących i odkamieniających. Korzyść jest oczywista: błyszcząca świeżość, higieniczna czystość oraz zagwarantowana funkcjonalność przy minimalnym obciążaniu środowiska i budżetu.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityka plików cookieZamknij